میکرودرم صورت

میکرودرم صورت

پوست ما به دلیل نوع زندگی که داریم همه روزه در در معرض عوامل خارجی قرار گرفته و سبب می شود تا پوست آسیب ببیند. از جمله این عوارض خارجی می توان اشعه های خورشیدی، آلودگی هوا و به طبع آن آلودگی پوست باعث می شود تا نیاز باشد پوست تحت درمان قرار گیرد. از جمله این درمان ها که توسط کلینیک زیبایی در اهواز توصیه می شود، میکرودرم صورت است.

موراد استفاده از میکرودرم صورت

از میکرودرم که نام دیگر آن میکرودرم ابریژن است باعث می شود تا چین و چروک های صورت، خطوط ریز، لکه های پوستی، آفتاب سوختگی ها که به مرور زمان بر روی پوست ایجاد شده است، درمان شود.

میکرودرم ابریژن چیست

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی غیر تهاجمی و غیر شیمیایی است که برای انجام این نوع از درمان از اسپری های میکرو کریستال به منظور کاهش لایه های بیرونی از سلول های پوست خشک و مرطوب استفاده می کند. این امر سبب می شود تا پوست جوان تر، شاداب تر، صاف تر و سالم تر شود. همچنین میکرودرم صورت و یا همان میکرودرم ابریژن سبب می شود تا پوست صورت شروع به ساخت کلاژن و الاستین می نماید. همین امر سبب می شود تا پوستی ظاهری جوان تر به خود بگیرد و همزمان لیفت صورت اتفاق بیوفتد.

از جمله مزایای استفاده از میکرودرم ابریژن برطرف کردن چین و چروک عمیق پوست و آفتاب سوختگی های شدید می باشد.

کاندید استفاده از میکرودرم صورت چه افرادی هستند؟

افرادی که خواهان چهره ای زیبا و جوان هستند ولی به دلیل وجود چین و چروک در صورت، لک، آفتاب سوختگی ، باز بودن منافذ و یا رنگدانه های نا مناسب بر روی پوست، از پوست خود ناراضی هستند؛ می توانند با انجام میکرودرم به راحتی این موارد را برطرف نمایند.

چه افرادی نمی توانند از میکرودرم استفاده کنند؟

افرادی که از این نوع درمان، انتظارات نامعقولی دارند و یا صورتشان دارای چین و چروک عمیق و واضح نیست نیز ممکن است کاربردی نباشد. این گروه از افراد می توانند از مابقی روش های جوانسازی پوست مانند میکرونیدلینگ استفاده نمایند.

همچنین برای افرادی که در پوست خود دارای زخم های عمیق، بیماری های پوست فعال، ضایعات پوستی، هرپس، زگیل های صورت، آکنه های فعال، اختلال در سیستم ایمنی بدن و یا دیابت ناپایدار (دیابت غیر قابل کنترل) نباید اقدام به میکرودرم صورت نمایند.

لازم به ذکر است که افرادی که تزریق کلاژن انجام داده اند، به مدت دو الی سه هفته بعد از این تزریق می توانند میکرودرم انجام دهند.

افرادی که خواهان انجام میکرودرم هستند، قبل از این کار، از برنزه کردن و یا اپیلاسیون اجتناب نمایند.

میکرودرم برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

  • میکرودرم برای درمان آکنه

از جمله مواردی که برای درمان آن از میکرودرم استفاده می شود، درمان آکنه و جای آکنه است. زیرا با استفاده از میکرودرم ابریژن می توان میزان این آکنه ها را کاهش داد و یا جای این آکنه را تا حدودی محو نمود. لازم به ذکر است که افرادی که دارای جای آکنه های قدیمی هستند، استفاده از میکرونیدلینگ بیشتر از میکرودرم ابریژن می تواند کمک کننده باشد.

برای انجام این درمان لازم است با کلینیک زیبایی  مشورت نموده تا بهترین روش های درمانی را با توجه به نوع پوست فرد ارائه دهند. با انجام این کار نتیجه بهتری را فرد خواهد گرفت.

  • درمان التهاب های پوستی با میکرودرم

Rosacea یک نوع التهاب پوستی است که علائمی چون قرمزی پوست، برجستگی عروق خونی، تورم و یا حالتی  مانند آکنه را داراست.

از میکرودرم ابریژن برای درمان این نوع از آکنه ها می توان بهره برد. زیرا باعث کاهش قرمزی پوست می شود. فقط قبل از درمان این نوع از التهاب پوستی حتما به پزشک خود مشورت نمایید تا در صورت آن که از میکرودرم استفاده شد، اثرات میکروسکوپی باعث تشدید این التهابات نشود.

هزینه میکرودرم چقدر است؟

هزینه میکرودرم با توجه به میزان درمان و مواد دارویی که در این حسن استفاده می شود، برآورد می شود. همچنین به میزان و نوع خدمات جوانسازی پوست بستگی دارد.

پاسخ

شش + 15 =