لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن در اهواز

آیا شما از اصلاح، تراشیدن، و یا اپیلاسیون خسته شده اید؟ حذف موهای زائد بدن با کمک لیزر،یکی از تکنولوژی های روز دنیا است که امروزه کاربرد بسیاری دارد . مو به طور کلی در سراسر بدن انسان رشد می کند، برخی از این موها حالتی ضخیم و برجسته تر از سایر نقاط بدن دارند .  موهای ضخیم تر اغلب می توانند در مکان های ناخواسته و یا بیش از حد رشد کنند ،بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد ،لیزر موهای زائد بدن است .

حذف مو با کمک لیزر با هدف قرار دادن فولیکول مو در معرض نور لیزر، انجام می شود ،این انرژی سبب آسیب به ریشه مو می گردد و برای از بین بردن فولیکول مو ادامه می یابد، بنابراین فولیکول ها از تولید موهای بیشتر جلوگیری می کنند. لیزر یک پرتو شدید نور را ایجاد می کند که توسط فولیکول مو جذب می شود در حالی که برای بافت های  اطراف آن بی تاثیر است.

در لیزر موهای زائد بدن تنها مو ها مورد هدف قرار می گیرند و به پوست اطراف هیچ گونه آسیبی وارد نمی شود .برای از بین بردن فولیکول مو به طور کامل لازم است تا این روند در طی چند جلسه انجام شود ،در طول این دوره، موها به نظر می رسد که رشد می کنند، زیرا پوست جدید آنها را تحت فشار قرار می دهد،تعداد جلسات مورد نیاز بسته به نوع پوست و ضخامت مو تعیین می شود .

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد بدن

 • کاهش موهای ضخیم
 • ایجاد پوست نرمی
 • عدم نیاز به اصلاح یا موم
 • سوزش کمتر به پوست
 • کاهش مو دائمی
 • کاهش رشد بیش از حد مو
 • از بین بردن منافذ بدن

لیزر در چه مناطقی قابل استفاده است ؟

 • منطقه بیکینی
 • قفسه سینه
 • چهره، به ویژه لب بالا و چانه
 • گردن
 • شانه ها
 • و در حالت کلی تمام نقاط بدن

 

آماده سازی برای لیزر موهای زائد بدن

لازم است تا قبل از اقدام به لیزر در این رابطه اطلاعات کافی به دست آورید . قبل از انجام لیزر موهای زائد با مرکز زیبایی مشاوره انجام دهید .

لازم است تا اطلاعات مهم قبل از مشاوره جمع آوری کنید.سوال پرسیدن می تواند در جمع اوری اطلاعات برای شما کمک کننده باشد .

برای اطمینان از این که درمان شما مطابق با انتظارات شما باشد، قبل از استفاده از لیزر ،سوالات زیر  را مطرح کنید:

    چه تعداد درمان لیزری نیاز دارم؟

    من چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

    قبل از اینکه لیزر موهای زائد بدن را انتخاب کنید چه پیش نیازی خواهد داشت؟

    عوارض جانبی این روش چیست؟

    آیا می توانم قبل و بعد از عکس ها را ببینم یا با افرادی که موهای خود را با لیزر از بین برده است صحبت کنید؟

    هزینه درمان چقدر خواهد بود؟

در طول مشاوره، مرکز زیبایی صدف ،با مشاهده وضعیت، بهترین روش ممکن را به شما پیشنهاد می کنند .

پیروی از دستورالعمل های پزشک بعد از لیزر موهای زائد امری مهم  است و در نتیجه کار تاثیر گذار می باشد .

این دستوالعمل های شامل موارد زیر است :

 • هرگز درمعرض نور آفتاب به طور مستقیم قرار نگیرید
 • از تماس ناحیه لیزر شده با آب خودداری کنید
 • با کمک کرم های ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنید ،توصیه می شود ، از کرم ضد آفتاب که طیف گسترده ای دارد، SPF 30+ و مقاوم در برابر آب است استفاده کنید .

عوارض لیزر موهای زائد

در طول سال های اخیر یکی از بیشترین کاربرد های لیزر ،در ناحیه پوست استفاده  می شود .لیزر به منظور از بین بردن موهای زائد بدن . در حقیقت لیزر یکی از پر استفاده ترین موارد برای از بین بردن موهای زائد بدن در دنیاست .

 

اثرات جانبی کوتاه مدت برداشتن مو با کمک لیزر ممکن است شامل تورم و قرمزی باشد که معمولا در چند روز از بین می رود.

 با این حال، مهمترین عارضه در لیزر این مورد است که باید درجه دستگاه با توجه به نوع پوست و ضخامت مو تعیین شود ،اگر این درجه به درستی تنظیم نشود می تواند سبب سوختگی پوست شود ،در نتیجه انتخاب مرکز معتبر امری مهم است . درمرکز زیبایی صدف با کادر مجرب و حرفه ای که وجود دارد احتمال ایجاد این عوارض به طور کلی از بین می رود.

سوختگی پوست در صورتی رخ می دهد که ،پوست، به جای فولیکول مو، انرژی لیزر را جذب کند. بسیار مهم است که تعیین  شود، آیا قبل از درمان به عنوان یک کاندید مناسب برای حذف موهای زائد هستید یا خیر .تا خطر سوزش و همچنین سایر عوارض جانبی احتمالی را به حداقل برسانید.

اکثر موارد سوختگی ناشی از فردی است که لیزر را انجام می دهد  ،در صورتی که این این فرد واجد شرایط یا با تجربه نگردیده باشد می توان  سبب عوارضی گردد . دریافت درمان از یک تکنسین بی تجربه می تواند به طور چشمگیری خطر عوارض را افزایش دهد. قیمت های پایین تر از حد متوسط ​​اغلب نشان می دهد که درمان با کیفیت پایین تر از حد متوسط ​​است.

در مرکز زیبایی صدف لیزر موهای زائد بدن با استفاده از دستگاه  MeDioStar ALeX  انجام می شود . این دستگاه احتمال ایجاد این عوارض را به حداقل می رساند .

خصوصیات دستگاه  MeDioStar ALeX

MeDioStar ALeX طول موج الکساندرت و جدیدترین تکنولوژی دیود را با هم ترکیب می کند، که ترکیبی از کارایی جذب بالای ملانین الگوریتم با تمام مزایای دیود است.با کمک این دستگاه می توان ،موهای نازک تر و سبک تر را با بهترین نتایج از بین برد .

MeDioStar ALeX دارای دستگیره ای با نقطه ای ۱٫۴ سانتی متر مربع، یکی از بزرگترین سیستم های حذف مو در بازار  آلستاندریت است. سیستم خنک کننده پوست به صورت یکپارچه ، در این دستگاه ، محافظت از  پوست در برابر خطر سوختگی را به کاربران تضمین دهد .

سیستم نظارت داخل دستگاه لیزر، سطح خنک کننده را تنظیم می کند،در نتیجه  همیشه دمای پوست حفظ می گردد و درمان بدون درد و بسیار ظریف برای انواع مختلف پوست را تضمین می کند.

همه کاره بودن درمان

MeDioStar ALeX فراتر از حذف موهاست و همچنین تطبیق پذیری و کاربر پسند بودن آن را در دیگر زمینه های کاربردی مانند حذف رگ های پا، درمان همانیگویم ها و سایر عروق  ها را نشان می دهد. علاوه بر این، دستگاه همچنین اجازه می دهد تا درمان های بیشتر از جمله درمان آکنه، جوان سازی پوست و سفید سازی پوست نیز انجام شود .

 فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

بعد از انتخاب لیزر به عنوان روش از بین بردن موهای زائد لازم است تا دیگر از روش های اپیلاسیون و موم و… استفاده نشود زیرا این روش ها می تواند نتیجه کار را با اختلال مواجه کند . توصیه می شود در طول دوره درمان با کمک لیزر برای اصلاح از تیغ استفاده شود تا بتوانید هر چه  زودتر نتیجه کار را مشاهده کنید . در بیشتر حالات تعداد ۴ تا ۶ جلسه برای  لیزر نیاز است ،تعداد جلسات مورد نیاز در هر فرد متفاوت است و لازم است تا برای  از بین بردن کامل موها تمام جلسات در زمان تعیین شده برگزار شود .

 

جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

برای نتیجه بخش بودن تاثیر لیزر تنها یک جلسه درمان نیاز نیست . رشد تار مو از سه مرحله تشکیل شده است ،اما تنها در صورتی که در فاز رشد باشد ،فعال  است .در  فاز رشد ، تراکم ملانین در مو  به اندازه ای است که در صورت وجود انرژی نورانی آن را تخریب می کند .

همیشه مقداری از موها در فاز نهفته قرار دارند ،این موها فاقد رنگدانه و ملانین هستند و تنها  زمانی که وارد فاز رشد می شوند ، دارای رنگدانه  می شوند . در طی لیزر موهای زائد بدن تنها موهایی که در فاز رشد هستند ،تحت تاثیر قرار می گیرند و در هر جلسه از لیزر تنها یک سوم موها در این فاز قرار می گیرند ،در نتیجه امر لازم است تا این جلسات در فواصل معینی انجام شود تا در هر جلسه موهایی که در فاز رشد قرار دارند تضعیف شوند . لازم به ذکر است گاهی ممکن است نیاز به تکرار بیش از این تعدادباشد تا بتوان نتیجه مطلوب را  به دست آورید .

چه زمانی بعد از لیزر ،موها ریزش پیدا می کنند

شما می توانید تقریبا دو هفته بعد از اولین جلسه نتایج را تقریبا مشاهده کنید ،این امکان وجود دارد که تا دو هفته پس از لیزر رشد موها همچنان ادامه داشته باشد و فرد تصور کند که رشد موها حتی بیشتر هم شده است ،جای نگرانی نیست موها بعد از مدتی  ریزش پیدا می کنند .این موها سست  و نازک هستند و هر مرتبه که لیزر ادامه داشته باشد تراکم آن ها نیز به مراتب کمتر می شود .

آیا استفاده از لیزر محدودیت دارد ؟

لیزر موهای زائد بدن در همه افراد توصیه نمی شود از جمله :

در صورتی که به تازگی فرد  برنزه شده باشد ،به افرادی که با استفاده از سولاریوم و یا حمام آفتاب، برنزه شده اند ،استفاده از لیزر توصیه نمی شود این افراد لازم است تا حداقل ۳ ماه بعد از سولاریوم لیزر را انجام دهند. دلیل این امر در این است که به دلیل انکه پوست های تیره مقدار بسیار زیادی از انرژی را به خود می گیرند در نتیجه می توانند عاملی برای سوختگی شود .

افرادی که تبخال فعال دارند ،در صورتی که فرد متقاضی مبتلا به تبخال فعال است باید قبل و بعد از لیزر از دارو های ضد ویروسی متناسب استفاده کند . لیزر در نواحی که تبخال فعال وجود دارد ،سبب انتشار به سایر نواحی می گردد

وجود زخم های عفونی ،لیزر بر نواحی زخم های عفونی انجام نمی شود ،لیزر  سبب انتشار عفونت به سایر قسمت های بدن می گردد .

زنان باردار و شیرده هم کاندید خوبی برای لیزر نیستند ،اگر چه لیزر سبب آسیب به جنین نمی شود ،اما به لحاظ اخلاقی بهتر است ازلیزر موهای زائد در این دوران خودداری شود .

افرادی که نیاز به مصرف داروهای خاصی دارند ، برخی از دارو ها ممکن است  پوست فرد را نازک و حساس تر کند همچنین اثربخشی لیزر را کاهش می دهد ،در نتیجه احتمال سوختگی و ایجاد لک و اسکار بعد از لیزر را به مراتب افزایش می دهد .

افرادی که سابقه کلوئید نیز دارند ،کاندید مناسب برای لیزر نیستند . ممکن است در طی لیزر بدن این افراد دچار زخم شود .در نتیجه به مرور زمان  گوشت اضافه بر روی پوست ایجاد می گردد .

مراقبت های لازم بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت و تعداد جلسات در هر فرد متفات است . گاهی ممکن است به دلیل نوع پوست  و رنگ پوست ،قرمزی و تورم در ناحیه لیزر شده مشخص شود ،این امر به این معنی است که فولیکول به لیزر واکنش نشان داده است  در نتیجه بهتر است با اقدامات و مراقبت های ویژه این عوارض را از بین ببرید .

کمپرس یخ

در صورتی که پوستی حساس دارید این امکان وجود دارد که کمی احساس درد  کنید ،کمپرس یخ یک روش کاربردی مناسب برای تسکین درد است و البته درد بعد از لیزر بسیار نادر است .

استفاده از ژل الوئه ورا

گاهی دیده می شود پوست فرد آنچنان حساس است که لیزر سبب قرمزی بر ناحیه درمان می شود که بیشتر شبیه به آفنتاب سوختگی است ،تمام این علائم بعد از گذشت چند ساعت از لیزر از بین می رود ،اما استفاده از ژل آلوئه ورا میتواند تسکین دهنده باشد .

کرم های ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب می تواند به عنوان محافظ پوست عمل کند . بعد از لیزر به هیچ وجه در معرض نور آفتاب به طور مستقیم قرار نگیرید . بعد از لیزر در نواحی که پوشیده نمی شوند از کرم های ضد افتاب استفاده کنید ،زیرا ممکن است پوست بعد از لیزر در برایر نور  خورشید ،حساس و آسیب پذیر شوند

با رعایت کردن این نکات و نکاتی که برای شما تجویز می گردد می توانید در کمترین زمان به نتیجه مطلوب برسید .

 با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی در اهواز

پاسخ

چهارده − 11 =